3DT400FZ/WK 3 Axis Simulation Temperature Control Test Turntable
Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : RUYA
Model Number : 3DT400FZ/WK
Certification : ISO 9001
Place of Origin : China
MOQ : 1 set
Price : negotiable
Payment Terms : T/T
Supply Ability : ≤3 sets,4 months
Delivery Time : 3-4 months
Packaging Details : wooden box
Load Weight : 30Kg
Table Diameter : Ф400mm
Rotary Accuracy : ±3″
Perpendicularity : ±3″
Temperature Range : -50°C~+120°C
Temperature Error : ±1°C
Temperature Fluctuation : ±1°C
Temperature Uniformity : ±2°C
Maximum Heating And Cooling Rate : ≥3°C/min
imensions Inside The Box : 450mm x 450mmx 450mm
Contact Now
3DT400FZ/WK 3-axis Simulation Temperature Control Turntable
Product Description
Product Parameters
Specification
1
Load Weight
30Kg
2
Table Diameter
Ф400mm
3
Table Flatness
0.02mm
4
Table Runout
0.02mm
5
Rotary Accuracy Of Three-Axis
±3
6
Perpendicularity Of Three-Axis
7
Intersection Of Three-Axis
Ф0.5mm diameter ball
8
Positioning Error Of Angular Position
±2″
9
Positioning Repeatability Of Angular Position
10
Rate Range
inner frame:0.01°/s~1800°/s
middle frame:0.01°/s~500°/s
outer frame:0.01°/s~500°/s
11
Rate Accuracy
ω≤1°/s , 2×10-3 (1° average)
1°/s≤ω<10°/s , 2×10-4 (10° average)
ω≥10°/s , 2×10-5 (360°average)
12
Maximum Angular Acceleration
inner frame:≥2000°/s²
middle frame:≥1200°/s²
outer frame:≥800°/s²
13
User Slip Ring
Customizable
14
System Bandwidth (Double Ten)
inner frame:12Hz
middle frame:≥6Hz
outer frame:≥6Hz
15
Temperature Range
-50°C~120°C
16
Temperature Error
±1°C
17
Temperature Fluctuation
±1°C
18
Temperature Uniformity
±2°C
19
Maximum Heating And Cooling Rate
≥3°C/min
20
Dimensions Inside The Box
450mm x 450mmx 450mm